Dodano: 15 lat temu
Blog odwiedzono 398 razy
Data wydarzenia: 21.02.2010
Nawigacja Garmin Nuvi 1350 cześć 2
Kategoria: inne
Nawigacja wykonana jest bardzo solidnie i estetycznie. Wygląda elegancko, nawet przycisk do włączania daje takie uczucie. Naciska się go lekko i bez oporów, tak jakby nie istniał. Nawigacja uruchamia się całe 20 sekund. Moim zdaniem trochę za długo choć też nie mam porównania do innych urządzeń. Używam standardowej mapy, zaktualizowanej do najnowszej wersji.
Po włączeniu mamy do wyboru uruchomienie mapki z którą możemy podróżować na bieżąco obserwując swoje położenie, bądź też wyznaczenie nowej trasy (zdjęcie 01) Wybierzmy tę drugą opcję. Do wyboru jest kilkanaście opcji.
Wpisanie konkretnego adresu (Kraj, Miejscowość, Ulica i numer - nie ma możliwości podania samej miejscowości, trzeba koniecznie podać ulicę i numer co jest denerwujące), opcja Jedź do domu (wcześniej trzeba ustalić lokalizację), punkty szczególne (np najbliższe stacje paliw, sklepy spożywcze, apteki itd), ostatnio znalezione (ostatnio wybierane punkty), ulubione, skrzyżowanie (podajemy miejscowość i dwie ulice które mają się wzajemnie krzyżować), Dodatki (np własne punkty POI), Miasta (najbliższe aktualnej pozycji wg GPS), Znajdź na mapie (przesuwamy mapę zaznaczamy pozycję i klikamy Jedź) no i Współrzędne (zdjęcia 02 i 03)
Trochę tego jest ale i tak najczęściej wybieram Adres i Znajdź na mapie (zajmuje tyle samo czasu co wpisywanie adresu).
Po wybraniu interesującej nas pozycji mamy możliwość zasymulowania interesującej nas trasy. Jest to dobra opcja gdy planujemy dalszy wyjazd, można wprowadzić ewentualne korekty. (zdjęcie 04)
Myślę że dalej wiadomo co i jak więc jeszcze tylko trochę o możliwościach wyświetlania danych podczas podróży.
Na głównym ekranie który wyświetla się nam po wyznaczeniu punktu docelowego widzimy w lewym dolnym rogu - przybycie za 121 km (zdjęcie 5). Możemy w tym miejscu wyświetlić inną informację (zdjęcie 6 i 7).
Natomiast po kliknięciu na prędkości w prawym dolnym rogu wyświetlają się nam szczegółowe informacje nt. podróży (zdjęcie 8, 9 i 10). Co do kosztu paliwa to radzę traktować tę informację jako ciekawostkę gdyż nawigacja nie uwzględnia dynamiki jazdy, ma na uwadze jedynie dystans przebyty w mieście i na trasie (podaje się spalanie w mieście i trasie).
Możemy jeszcze nacisnąć listek znajdujący się powyżej wskazania prędkości. Uzyskamy wtedy informacje nt. ekonomiki jazdy. Jeśli mocno przyśpieszamy wtedy faktycznie komputer wskazuje mniejszą ekonomikę. Jeśli natomiast np. hamujemy silnikiem komputer tego nie uwzględnia. Mimo wszystko jest to fajna ciekawostka przygotowana przez Garmina, jest czym się pobawić

Co do widoku jaki możemy wybrać istnieje jeszcze możliwość obserwacji trasy "z góry". Jednak musimy wtedy przesuwać ekran palcem (zdjęcie 12)
Zdjęcie 13 - preferencje trasy. Wiadomo o co chodzi. Każda nawigacja to ma.
Ostatnią rzeczą jaką chcę poruszyć jest liczba informacji wyświetlanych podczas jazdy (zdjęcie 14). Można ją zwiększyć w ustawieniach i klikając na każdą z nich wybrać inną (tak jak na zdjęciu 6 i 7).
O ewentualne pytania i spostrzeżenia proszę w komentarzach.

technex
Dodano: 14 lat temu
fantastyczny opis


Feduu
Dodano: 15 lat temu
Ciekawy wpis...co prawda ja też używam Garmina ale w telefonie i jestem zadowolony...ale może komuś się przyda...


RockIsNotDead
Dodano: 15 lat temu
Dzięki wielkie
Aż chce się dalej pisać takie rzeczy pzdr.



Galen
Dodano: 15 lat temu
Bardzo porządnie opisana i obfotografowana relacja. Takie wpisy jak Twój to perełki wśród wszystkich wpisów do dzienników pokładowych. Dobrze, że udało się go wyłowić. Powinieneś mieć mnóstwo komentarzy i gwiazdek. Szkoda, że bardziej cenione są wpisy o pierdołach. Natchnąłeś mnie do opisania mojego modelu GPS'a. Jak znajdę trochę czasu, to coś wklepię. Pozdrawiam!

Najnowsze blogi
Dodano: 1 dzień temu, przez MaArek77
No wreszcie po 16 latach pozbyłem się Golfa, była 2 dniowy żal i dwutygodniowy bal ze tak powiem.
Nawet najlepsze i bezawaryjne auto w takim wieku to nic dobrego.
W każdej chwili może ...
14
komentarzy
Dodano: 3 dni temu, przez JacK
Szybko minęło. To już 2 lata od zakupu.
Przejechane 19,8 tys km więc zgodnie z zasadami serwisu pierwszy przegląd bo po 2 latach lub po 30 tys. km.
W zasadzie to w ramach tego przeglądu VW ...
9
komentarzy
Dodano: 3 dni temu, przez JacK
Auto detailing, usunięcie drobnych wgniotek, korekta lakieru, 3-letnia powłoka ceramiczna.
Po tych zabiegach samochód praktycznie wygląda z zewnątrz jak w dniu odebrania z salonu.
Środek też ...
15
komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
