Tutaj jesteś: Społeczność » Blogi » Blog kierowcy BadMada » radar ale bez foto







Prześlij sugestię
Wpis w blogu użytkownika BadMada
Dodano: 12 lat temu
Blog odwiedzono 1484 razy
Data wydarzenia: 02.10.2012
radar ale bez foto
Kategoria: inne
Dziś otrzymałem smutny list polecony ze w Maju na jakiejś tam wiosce przekroczyłem magiczną 50-tke o 27km/h ale zdjęcia nie załączyli - więc niby skąd wiedzą że to ja?? to moja pierwsza tego typu akcja więc mam pytanie: czy da się to jakoś podważyć??
Dodano: 12 lat temu
Do hutax:
Dokładnie, również dzięki!
Dodano: 12 lat temu
Do FranzMaurer: Dobrze wymienić się informacjami - człowiek uczy się całe życie!
Dzięki.
Dodano: 12 lat temu
Do hutax:
Prawo o ruchu drogowym (które sprawdziłeś i przytoczyłeś) a Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (który ja zacytowałem) to dwa różne akty prawne. We wszystkich artykułach na ten temat występuję pojęcie 'znowelizowany kodeks drogowy', które tak naprawdę można odnieść i do PoRD, jak i do KPwSoW, a gdy zagłębisz się w szczegóły okazuje się, że chodzi o całkiem co innego... Takie nasze...

Znalazłem jeszcze coś dodatkowego, bo w tamtym linku jeszcze jest 30 dni - isip.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20011061148&type=3 - strona 32 :).
Dodano: 12 lat temu
Do FranzMaurer: nic o tym, w tym paragrafie i art.
( aktualizacja 2012 r.) - czt. poniżej:


http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-20-czerwca-1997-r-prawo-o-ruchu-drogowym/dzial-iv_rozdzial-1_uprawnienia-do-kierowania/?on=31.05.2012

Dodano: 12 lat temu
Do hutax:
Z tego co doczytałem, tak aktualnie brzmi znowelizowany tekst Kodeksu Drogowego od 31 grudnia 2010 - art. 97 § 1 pkt 3, Ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. 2001 Nr 106, poz. 1148 ze zmianami) - tyle znalazłem ;)...
Dodano: 12 lat temu
Do FranzMaurer: Pytanko! skąd wynika 180 dni na nałożenie mandatu ??
Może coś się zmieniło i mi umknęło.
Dodano: 12 lat temu
Do lysy1233: Nie odpowiedzieliby. Sparaliżowałbyś całą instytucję, bo wszyscy by stali gapiąc się w monitor jak debile
Dodano: 12 lat temu
Do 6wi6lq6: Nie ja jestem autorem tego pisemka, ale jak przeczytałem je pierwszy raz, to też miałem niezłą glebę. Ciekawe jak odpowiedzieliby na coś takiego...
Dodano: 12 lat temu
Do BadMada:
ITD, tak jak Policja i SM, ma 180 dni na wystawienie mandatu.

Białego błysku flesza w nocy nie zobaczysz - ma kolor czerwony i jest trudny do zlokalizowania jeśli nie wiesz gdzie stoi maszyna...
Niedawno miałem niekłamaną "przyjemność" ;) spotkania wieczorową porą z takową należącą do SM i obecnie czekam na efekty...[cool]
Dodano: 12 lat temu
Do lysy1233: Że Ci się chciało - szacun. Że poprawiłeś mi humor po nocce- masz piwko u mnie. pozdr.
Dodano: 12 lat temu
Do BadMada: Pytasz ile ważny jest taki pomiar:
- NIE MA TERMINU WAŻNOŚCI - wobec tego stosuje się poniższe przepisy KW.

Art. 45. § 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.


§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.


§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.

UWAGA! postepowanie wszczyna Sąd nie Policja.
Dodano: 12 lat temu
Do lysy1233: Ładnie napisane, jednak jeżeli chcemy coś uzyskać powinniśmy pisać ale nie w tym tonie. Mama zawsze mnnie uczyła "pokorne ciele dwie matki ssie".
Tak więc BadMada pisz pismo i nie pękaj.



Ważnym również jest czas:

Art. 97. § 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:
1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,
2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu
- w tym także w razie potrzeby po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 3 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, i 14 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2.

Tutaj trzeba uważać ponieważ popełnienie to np 02 paźdz. jednak ujawnienie t.j. odczytanie fotoradaru, wydrukowanie zdjęcia może nastapić 17 paźdz. i od tego czasu płyną wszelkie terminy.
Dodano: 12 lat temu
Jeszcze jedna informacja: radar "złapał mnie" ok godz. 23 i nie przypominam sobie żebym widział jakiś błysk...
Dodano: 12 lat temu
Do bushido8: legalizacja urządenia jest
Dodano: 12 lat temu
List nadesłał główny inspektorat ruchu z siedzibą w Warszawie... wiecie ile czasu jest ważny taki pomiar?..
Dodano: 12 lat temu
Do lysy1233: dobre :D
Dodano: 12 lat temu
Brawo lysy 1233 !!!.
Dodano: 12 lat temu
Wszystko zostało napisane! Powodzenia! [up]
Dodano: 12 lat temu
Napisz żeby się bujali i że nic nie zapłacisz :)
Dodano: 12 lat temu
Szanowny Panie Komendancie,

W dniu 22.07.2012 o godz. 19.30, zostało zrobione zdjęcie (rzekomo mojego pojazdu) o Numerze Rej. 12PIGS43 i przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie, obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru - pomiar prędkości - może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Jednak - do rzeczy:

Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość samochodów, wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie zdjęcia „od tyłu” / „z przodu”;), więc i mój samochód jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze – rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości.

Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego Komendę Policji w Pacanowie do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dn. 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów prawnych, na mocy których Komenda Policji w Pacanowie dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego funkcjonariuszom Komendy Policji w Pacanowie na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).

Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/.

Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym.

Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru.

Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Państwowy/ Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.

Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu 22.07.2012 (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy.

W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksem, a nie oryginalnym podpisem funkcjonariusza Policji. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów.

W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów.

Proszę o dokładne informacje - czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi ± /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)?

Na jakiej podstawie prawnej Komenda Policji w Pacanowie wystawia wezwanie i mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych.

Uprzejmie proszę o przesłanie informacji kto jest właścicielem fotoradaru marki /nazwa fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/, a także czy Komenda Policji w Pacanowie sama zajmuje się obróbką zdjęć wykonanych przez ww. fotoradar czy zleca to firmom zewnętrznym? Jeżeli tak, to proszę o podanie danych podmiotu.

Na zakończenie pragnę zwrócić się do Pana Komendanta z prośbą o przesłanie ww. dokumentów (podanych w punktach), dzięki którym będę mógł rozwiać swoje wątpliwości odnośnie przesłanego mi wezwania / mandatu karnego, a także odnośnie pojazdu oraz osoby znajdującej się na zdjęciu z fotoradaru.

Niekompletna dokumentacja stawia pod znakiem zapytania zasadność wskazania sprawcy wykroczenia, gdyż nie jest do końca jasnym, czy faktycznie doszło do wykroczenia, tj. czy zarejestrowane zdarzenie spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowy zakres badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych z dn. 9 listopada 2007 r. Proszę o przesłanie ww. dokumentacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania niniejszego pisma.

W przypadku braku przesłania ww. dokumentacji będę mieć podstawy do przypuszczenia, iż Komenda Policji w Pacanowie nie posiada ww. dokumentów a jednocześnie, że doszło po prostu do próby wyłudzenia grzywny (przez Urzędników Administracji Terenowej w celu podreperowania moim kosztem - budżetu Państwa oraz Gminy Pacanów – co stanowi podstawę (i jest moim prawnym obowiązkiem) do złożenia w Prokuraturze doniesienia o popełnieniu przestępstwa z Art. 300 KK.

Oczekując na Państwa odpowiedź, pozostaję

Z poważaniem,

Jan Koza-Kozłowski
Dodano: 12 lat temu
u mnie w firmie był identyczny przypadek - telefon do SM - prosili o maila z prośbą o zdjęcie - i za 5 minut było bardzo wyraźne zdjęcie szefa na skrzynce pocztowej ;)
Dodano: 12 lat temu
Wiedzą że to Ty, bo mają Twoje zdjęcie :). To nowe wytyczne resortu ministra Nowaka dla ITD i Policji - kierowca ma zobaczyć zdjęcia z fotoradaru dopiero w sądzie, aby uniknąć krętactwa w celu uchylenia się od kary...

Tylko "poczciwa" ;) SM wciąż wysyła fotki...
Dodano: 12 lat temu
Zwróć się z prośbą o wysłanie zdjęcia twojego wykroczenia oraz ksera legalizacji fotoradaru .
Dodano: 12 lat temu
Od kogo dostałeś ten mandat Policja, SM, ITD ?
- pisz pismo do nadawcy z prośbą o przesłanie zdjęcia, które umożliwi Ci ewentualne wskazanie sprawcy.
Dodano: 12 lat temu
http://speedy.sh/e75kT/fotoradar.doc

ściągnij sobie plik "fotoradar"
jakby Ci kiedyś fotka przyszła, możesz się odwołać :D
Dodano: 12 lat temu
dla mnie też ostatnio przysłali takie coś bez zdjęcia. Z głównego inspektoratu ruchu drogowego. Tyle że żeby się odwołać jedyna metoda do wg tego co tam napisali stawić się w Warszawie do dnia któregoś tam w celu wyjaśnienia... Tyle że mandat był 100 zł więc koszty podróży do Wawy były by większe niż ten mandat.
Dodano: 12 lat temu
Pisz,(poleconym) że jest Ci przykro - ale w żaden sposób nie możesz sobie przypomnieć - co robiłeś i gdzie byłeś feralnego dnia i godziny. Niech udowadniają. Zlekceważyć raczej nie można, bo się zdziwisz przy rocznym rozliczeniu z US
Dodano: 12 lat temu
jak nie mają zdjęcia to niech się pocałują w d### :D nie przyjmuj mandatu i już, niech najpierw udowodnią.
Najnowsze blogi
Dodano: 10 dni temu, przez
Auto do kasacji? W Łodzi zrobisz to szybko i bez stresu! Sprawdź szczegóły na stronie. https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/lodzkie/lodz
Dodano: 17 dni temu, przez niki129
Miałem sprzedać Audi ale jakoś było mi żal tamtego auta wystawiłem równolegle na sprzedaż forda. Ogłoszenie wisiało 3 tygodnie, pierwszy telefon, oglądający finalnie auto sprzedane. ...
8 komentarzy
Dodano: 25 dni temu, przez darek-k
Objaw był taki że auto raz opadało, sam tył, i podczas podnoszenia w pewnej chwili jak z procy do góry poszedł, usterka się pogłębiała, że już nawet podczas jazdy potrafił wystrzelić do ...
5 komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Login:
Miejscowość:
Województwo:
Opony letnie w oponeo.pl