Wpis w blogu auta
Peugeot 207
Dodano: 4 lata temu
Blog odwiedzono 741 razy
Data wydarzenia: 10.01.2020
Wspólne półtora równika
Kategoria: inne
Razem przeżyte 2820 dni uszczupliły mój portfel o 34 331 złote, czyli 12,17 zł na dobę! Najpokaźniejszym obciążeniem okazał się być zakup 4618 litrów benzyny, wartej przeciętnie 4,83 PLN/l. Wskutek codziennego przejeżdżania ponad 21 kilometrów jej średnie zużycie wyniosło niecałe 7,7 litra/100 km.
W porównaniu do ostatniego podsumowania z czerwca 2018 r., czwarte 15 000 kilometrów przebyłem 14 dni później, oszczędzając na wszystkich wydatkach 444 zł. Stało się tak głównie za sprawą znaczącego obniżenia opłat pozapaliwowych (724 złotych). Spowodowane to było brakiem awarii oraz niską kwotą nadplanowych nakładów serwisowych. Pomimo zatankowania podobnej ilości "bezołowiówki" droższej o około 26 gr/l, dzienny koszt użytkowania samochodu spadł o 1,13 zł! Niewielką rolę miał w tym uśredniony "przelot" dobowy, który zmalał o symboliczne 0,7 km.
Obserwując całościowy dystans podzielony na poszczególne "piętnastki" można jasno wywnioskować, iż największe odpływy gotówki są zawsze tuż po nabyciu pojazdu, a sukcesywny wzrost cen paliwa ma ograniczony wpływ na trud jego utrzymania. Wiek auta nie musi także skutkować rosnącymi rachunkami u mechanika.
Najnowsze blogi
Auto do kasacji? W Łodzi zrobisz to szybko i bez stresu! Sprawdź szczegóły na stronie.
https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/lodzkie/lodz
Dodano: 16 dni temu, przez niki129
Miałem sprzedać Audi ale jakoś było mi żal tamtego auta wystawiłem równolegle na sprzedaż forda. Ogłoszenie wisiało 3 tygodnie, pierwszy telefon, oglądający finalnie auto sprzedane. ...
8
komentarzy
Dodano: 24 dni temu, przez darek-k
Objaw był taki że auto raz opadało, sam tył, i podczas podnoszenia w pewnej chwili jak z procy do góry poszedł, usterka się pogłębiała, że już nawet podczas jazdy potrafił wystrzelić do ...
5
komentarzy
Marki społeczności
Aktualnie online
Szukaj znajomych
Teraz pokonanie 15 tys. km zajmuje mi około 550 dni. Przy poprzednim aucie trwało to aż 1565 dób, czyli niemal trzy razy tyle!
Statystyki ciekawe. Gratuluję dobrej pracy!
A jeżeli równocześnie ręcznie wprowadzałeś dane i też w AWC to czy je porównywałeś żeby odchyłki wyłapać w statystykach? Wiem, że to syzyfowa robota, sam kiedyś próbowałem i dałem sobie spokój.
Ja to teraz robię takie przebiegi, że nie opłaca się statystyk robić skoro jeden bak starcza na dobrze ponad 2 miesiące przy tym spalaniu poniżej 5 litrów na "setkę" jak w skuterze.